Методична скарбничка

/uploads/editor/1857/92732/sitepage_69/files/shevchenko.docx

/uploads/editor/1857/92732/sitepage_69/files/petrikivka_2.docx

Теоретичний семінар:

"Особливості трудової діяльності в дошкільному віці"

"Роль інтерактивних технолоій у розвитку дошкільників

"У сонечка в гостях"

/uploads/editor/1857/92732/sitepage_69/files/u_sonechka_v_gostyah.docx

з розвитку елементів

логічного мислення

Тихо і спокійно у садочку (говоримо тихенько — пошепки),

Весело, не сумно дітворі (піднімаємо руки вгору, хитаємо голівками),

Люблять нас дорослі, знаємо точно (обіймаємо себе, руки навхрест),

Граються із нами, як малі (повертаємося одне до одного і торкаємося долонями, плескаємо).

Вправа «Домалюй фігурку»

Мета: розвиток  мислення, уяви

Дитині дають незакінчені елементи різних фігурок (коло, трикутник, риска, овал). Потрібно домалювати елемент так, щоб отримати певний предмет, і назвати його.

Вправа «Вгадай на дотик, що це за предмет»

Мета: розвиток логічного мислення, уяви

Діти на дотик визначають, що це за предмет, який лежить у торбинці (для ускладнення гри покладіть різні види матеріалу, камінь, ґудзики, пластилін, канцелярське приладдя).

Вправа «Давай поміркуємо»

Мета: розвиток логічного мислення

Чи багато ніг? Мельник зайшов у млин. У кожному з чотирьох кутів він побачив по три мішки, на кожному з яких сиділо потри кішки, а кожна кішка мала при собі трьох кошенят. Скільки ніг було у млині?

Вправа «Вчимося уявляти послідовність подій»

Мета: розвиток творчого мислення

Психолог. Уяви, що ти можеш зменшитися до розмірів мурашки. Придумай історію про своє казкове перетворення, використовуючи запитання:

•  Яке в тебе було б тоді найулюбленіше заняття?
  •  Кого б ти боявся?
  •  За якийсь час ти знову захотів би стати великим. Чому?

Прощання

Діти стають у коло, беруться за руки і, піднімаючи їх догори, сходяться в центр, хором прощаються. Потім розходяться назад у коло і по черзі одне одному передають прощання (словами, жестами, мімікою, бажаннями) — хто як хоче.

Заняття

Сьогодні поїдемо ми за знаннями

Кмітливісьб візьмемо в дорогу із нами

Фантазія може в дорозі знадобитися

Багото всього нам ще треба навчитись.

Вправа «Домалюй малюнок»

Мета: розвиток мислення,  уяви

Дитині пропонують домалювати незавершений малюнок (до дерева — гілочки, до гриба — шапку, до сонця — промінчики тощо).

Вправа «Відгадай за голосом, на дотик»

Мета : розвиток уяви

Варіант І: дитині зав'язують очі, до неї підходить хтось із дітей групи і говорить: «Надворі падає дощ». Дитина по голосу намагається впізнати, хто це.

Варіант 2: обстежуючи дитину на дотик (волосся, одяг), відгадує, хто це.

Вправа «Послідовність подій»

Мета: розвиток логічного мислення

Дитині пропонують ряд картинок зі знайомим сюжетом, казкою. Потрібно роздивитися і викласти їх у ряд так, як відбувалися події, потім розповісти сюжет історії, події, казки.

Вправа «Хто я?»

Мета : мислення, уяву, творчі здібності

Мімікою, жестами, звуками дорослий зображує кілька живих і неживих об'єктів (ведмідь, окуляри, олівець, дідусь). Дитина відгадує, хто це міг би бути. Якщо відгадала — міняються ролями.

Вправа «Цікаві фігурки»

Мета: розвивати мислення, уяву і творчі здібності

Поглянь на цей малюнок.

Ця фігурка не проста,

На нашому малюнку фігурка чарівна.

Елементи різні ти спробуй додати,

Фігурку не можна тепер упізнати.

Використовуючи тільки малюнок півкола, дитині необхідно домалювати її, таким чином, щоб отримати різні зображення.

Прощання

Усі стають у коло, беруться за руки, піднімають їх догори. Сходяться в центрі, хором прощаються, розходяться назад у коло і по черзі одне одному передають прощання (словами, жестами, мімікою, бажаннями) — хто як хоче.

Від сонечка — тепло (піднімаємо руки вгору),

Від землі — добро (робимо уклін до землі),

А усмішка — то краса (діти розбиваються на пари),

Щоб раділа дітвора (беруться за руки і кружляють)

Вправа «Збери картинку»

Мета: розвиток логічного мислення, уяви

Гра на вміння конструювати ціле з частин. Матеріалом можуть бути будь-які кольорові малюнки зі старих книжок, листівки тощо. Розрізані частини потрібно скласти, щоб отримати цілу картинку, назвати її, придумати історію.

Вправа «Придумай сам»

Мета: розвиток уяви, логічного мислення

Зачитайте дітям кілька незакінчеиих тверджень:

1.  Яблуко  — фрукт; морква — ... (овоч).
  2.  М’ячик  — іграшка; тарілка — ... (посуда).
  3.  Орел — птах; щука — ... (риба).
  4.  Дуб — дерево; суниця — ... (ягода).
  5.  День — світло; ніч — ... (темно).

Гра «Веселий м’яч»

Діти стоять по колу і передають один одному м’яч під супровід лічилки:

Наш веселий, дзвінкий м’яч –

Стрибунець, ну просто ас,

У кого веселий м’яч

В кого- ти виходь  до нас.

Вправа «Уяви собі, що...»

Мета: розвивати творче мислення

Уяви, що ти зробив би, і що сталося б, якби:  із крана на кухні полився апельсиновий сік;  із хмаринок почав падати не дощик, а іграшки; ти став зеленого кольору; ти був не людиною.

Вправа «Що в кулаку?»

Мета : розвиток уяви, мислення

Гра на тренування навичок ставити запитання для дослідження невизначекої ситуації.

Заховайте в кулаку якийсь маленький предмет (ґудзик, насіння, обручку, резипку, клаптик паперу тощо). Дитина має відгадати, що це за предмет, ставлячи запитання (якої форми, якого кольору, які його властивості, з чого зроблений, на що впливає, для чого призначений, до якої групи належить і т. д.).

Прощання

Психолог. Давайте уявимо, що ми маленькі, легенькі хмарки. Нас гойдає вітерець: «Гойда-гойда!». Заплющте всі оченята. Визирнуло сонечко. Погладило вас по голівці, по ніжках, по ручках, обійняло, пригорнуло. Вам тепло і затишно. Ви відпочиваєте, набираєтеся сил, щоб бути найсильнішими, найздоровішими, найрозумнішими, найвеселішими, найдобрішими. Ви тепер не хмаринки, а знову дітки. Повільно розплющуйте оченятка. Ви — молодці. Ви найкращі.